Yeni Atılım Boya Antalya

ALÇIPAN UYGULAMALARI

İnşaat sektöründe çalışan birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Alçıpan, çeşitli kullanım alanlarına sahip olan bir yapı malzemesidir. Özellikle bölme duvar olarak kullanımı yaygın olan alçıpan, prefabrik yapılar için de sıklıkla tercih edilen bir malzemedir.

Alçıpan Çeşitleri Nelerdir?

Alçıpan, inşaat sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır ve çeşitlilik bakımından zengin bir malzemedir. Yapının türüne ve kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip alçıpan çeşitleri bulunmaktadır. Antalya Alçıpan Uygulamaları konusunda işinin ehli ustalarımızla sizlere her zaman hizmet vermeye hazırız.

Antalya Alçıpan uygulamaları, Antalya alçıpan tavan, Antalya alçıpan fiyat, Antalya alçıpan duvar, Antalya alçıpan asma tavan, Antalya tavan alçıpan modelleri, alçıpan nedir, Antalya alçıpan

Flex FX Alçıpan

Flex alçıpan, aynı zamanda beyaz alçıpan olarak da bilinen bir alçıpan türüdür ve düzgün bir yüzeyi, esnek ve hafif yapısı ile dikkat çeker. Kolay montaj özelliği sayesinde temiz bir kurulum sağlar ve zamandan tasarruf etmenize olanak tanır.

Suya Dayanıklı WR Alçıpan

WR alçıpan, ıslak ve nemli ortamlar için dayanıklı olan alçıpan türlerinden biridir. Su iticiliği özelliği sayesinde suya karşı koruma sağlar. Hafif yapısı , temiz ve düzgün yüzeyi ile kolay bir montaj imkanı sağlar. Yeşil alçıpan olarak da bilinir ve özellikle fayans ve seramik yüzeylere uygulanabilirliği ile tercih edilir. Montajı temiz ve kolay bir şekilde tmamalanabilir. Antalya Alçıpan Uygulamaları konusunda işinden anlayan ustalarımız sizlere en iyi hizmeti sunmak için her zaman hazırlar.

Yangına Dayanıklı FR Alçıpan

FR alçıpan, cam elyaf katkılı bir çeşittir. Ayrıca yapılarda yangın çıkma riskine karşı koruyuculuğu nedeniyle öncelikli tercih edilir. Düzgün bir yüzeye sahip olduğu için pembe alçıpan olarak da bilinmektedir.

Yoğunluğu Arttırılmış Yangına Dayanıklı FR-DF Alçıpan

Yoğunluğu arttırılmış yangına dayanıklı alçıpan türüdür. Ayrıca bu alçıpan türünde cam elyaf katkılıdır. Bununla birlikte FR-DF alçıpanın yangına karşı dayanıklılığı çok daha yüksektir.

Küfe ve Neme Dayanıklı MWR Alçıpan

MWR alçıpan, ıslak ve nemli ortamlarda kullanıma uygun bir yapıya sahiptir. Ayrıca küf oluşumunu engelleyici özelliklerede sahiptir. Ayrıca su iticiliği özelliği sayesinde kullanım alanı genişletilebilir. Yangına karşı dayanıklılığı da dikkate değer özelliklerindendir

 Akustik Alçıpan

Ses yalıtımlı alçıpan yüksek ses yalıtımına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılan bir alçıpan çeşididir. Özellikle konser salonları ve sinema salonları gibi ses yalıtımında özelliklidir ve bu alanlarda tercih edilir.

Alçıpan Nerelerde Kullanılır?

   Bölme Duvar Oluşturulmasında Kullanılır

Çelik konstrüksiyon üzerine yapılan ve yapının standartlarına uygun bir şekilde uygulanan duvar yapısı olan alçıpan bölme duvar, yalıtım kalitesini arttırmayı amaçlar aynı zamanda güzel bir görünüm elde etmek için kullanılır.  

 Kirişlerde Kullanılır

Alçıpan, dekorasyon açısından hoş görünmeyen kirişlerin üzerine uygulanarak estetik açıdan güzel bir görüntü oluşturulmasını sağlar. Böylece, özellikle LED ışıklar kullanılarak uygun bir görüntü alanı yaratılabilecek dekoratif bir görünüm elde edilmeye çalışılır Antalya Alçıpan Uygulamaları ile en kaliteli hizmeti sizlere sunabiliriz.

Asma Tavan Kaplamasında Kullanılır

Asma tavan, normal tavanın alt kısmına monte edilerek oluşturulan bir sistemdir ve alçıpan kullanılarak yapılmaktadır.

Merdiven Altı Kapatmak için Kullanılır

Alçıpan, merdiven altını kaplamak ve daha şık bir dekoratif güzellik elde etmek için kullanılabilir

Alçıpan Avantajları Nelerdir?

Alçıpan, kullanım açısından birçok avantaja sahip olan bir inşaat yapı malzemesidir.

Yangına Karşı Dayanıklıdır

Alçıpan, yangına ve sıcaklığa karşı dayanıklı bir malzemedir. FR ve FR-DF türleri yoğun yangın riski olan yerlerde özellikle tercih edilir. Bu tür alçıpanların yangına dayanım süresi birkaç saate kadar dayanabilir. Bu sayede yangının yayılması engellenir maddi ve insan güvenliği sağlanır.

Sökülüp Takılabilir

Alçıpan ve çeşitleri kolay bir şekilde sökülebilirler. Tekrar takılabilir özelliği sayesinde başka alanlarda yine kullanabilir ya da kolay sökebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde insanlar için kolaylık sağlar ve tercih edilme sebeplerindendir.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare