Yeni Atılım Boya Antalya

MANTOLAMA UYGULAMALARI

Mantolama binanızın iç ve dış duvarlarında ısı kaybını önleyerek enerji tasarrufu sağlamak için izolasyon malzemeleri ile kaplanmasıdır. Mantolama işlemleri sırasıyla; inceleme, yüzey hazırlığı, çerçeveleme, izolasyon malzemesinin monte edilmesi, dış kaplama ve iç kaplama adımları ile uygulanır. Bu adımlar sayesinde bina ömrünün de arttırılması ile birlikte evlerinizde rutubet ve nemlenmenin önüne geçilmesi amaçlanır. Antalya mantolama konusunda işinin ehli ustalarımızla sizlere her zaman hizmet vermek için hazırız.
İnceleme aşamasında ihtiyaçların ve yapının kritik noktalarının tespit edilip listelenmesi gerekir. Burada yapının ihtiyacı olan mantolama malzemeleri tipi, adedi ve nereye uygulanacağı belirlenir. Toplanan bilgilerle yapının hangi bölgesinin neye ihtiyaç duyduğu projelendirilir ve enerji tasarrufunu maksimum seviyede kaliteli tutmak amaçlanır. Tamir edilecek bölgeler saptanır ve işlem öncesi genel hazırlıkların neler olacağı kararlaştırılır.

Antalya mantolama, Mantolama Antalya , Antalya dış cephe mantolama, Antalya mantolama fiyatları, Antalya dış cephe mantolama fiyatları, Antalya mantolama malzemeleri, Antalya mantolama nedir,

Bir sonraki işlemde mantolama işlemi başlamadan önce boyası ya da sıvası dökülen kısımların kaplama malzemesinin oturacağı şekilde en uygun hale getirilmeye çalışılır. Yüzey ıspatula ya da benzeri malzemelerle temizlenir ve dökülmeye meyilli alanlar çürümüş malzemeden arındırılır.

Güneş, rüzgar ya da suyun etkisi ile oluşan çatlaklar, delikler ve aşınmış bölgeler hazır hale getirilir. İzolasyon malzemesinin tam oturması ve iyi yapışması için yüzey en ince ayrıntılara kadar hazır hale getirilir. Buradaki amaç malzemenin iyi yapışması ve uzun yıllar boyunca darbe alacak olsa bile sağlam kalmasıdır. Antalya mantolama hizmetleri firmamızın ustaları tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır.
İzolasyon malzemesinin hem yapışması hem de duvar ile arasında ek olarak oluşturulacak kaplama ile enerji verimliliğinin en iyi seviyeye çıkartılması amaçlanır. Çerçeveleme işleminde malzeme ile duvar arasında ek bir kalınlık oluşturulur. Mantolanacak izolasyon malzemelerinin bir biri ile uyumlu bir şekilde oturması sağlanır.

Malzeme ile duvar arasındaki boşluklar, delikler, yarıklar dengeli bir şekilde doldurulur ve malzeme ile duvarın birbirini tutması sağlanır. Mantolama işleminde çerçeveleme sayesinde ekstra enerji tasarrufunun yanında yağmur suları tarafından çürütülmüş ya da dökülmüş alanlarda daha sağlıklı bir hale getirilir.

İzolasyon malzemesinin doğru yerleştirilmesi, yüzeyin tamamen kapatılması, ilerleyen bölümlerde kaymaların ve düzensizliğin engellenmesi mantolama sistemleri ile yerine sabitleme adımlarıdır. Bu işlemde ara malzeme ile duvarın en doğru şekilde tek bir bütün olması amaçlanır. Yalıtımda enerji kaybının yaşanmaması için yerleştirme aşaması oldukça önemlidir. Doğru şekilde ayarlanan ve yerleştirilen izolasyon malzemesinin zamanla kaymasını önlemek, enerji verimliliğini maksimum seviyeye çıkarmak mantolama aşamasında ustaların en doğru şekilde tamamlamaya çalıştığı adımdır. Antalya Mantolama işlemleri için ustalarımız en doğru teknikleri yılların verdiği deneyimle binalarınızda uygulamaktadır.
İzolasyon malzemesi dışında ek bir malzeme ile yapınızın enerji verimliğini daha da arttırabilirsiniz. Nem bariyeri ya da ısı yalıtım bariyeri olarak da geçmektedir.
Polpropilen kumaşı tekstil ürünü olarak kullanılır. Bu bariyerde hava geçirimi mevcuttur ancak su yalıtımı yapar ve nem geçirgenliği yoktur. Bu sayede yapılarınızda çatı ya da dış cephe mantolama olarak duvarda kullanılmaktadır.
Dış kaplama işlemi yapıda izolasyon mantolama işlemi tamamlandıktan sonra uygulanır. Tamamlanan kaplamanın ısı, nem ve benzeri farklı etkenlerden korumak yapılan işlemin daha dirençli hale gelmesini sağlamak amaçlanır. Ayrıca kaplamanızın daha estetik görünmesini de sağlar. Yapınızı çevreleyen kaplamanın daha güzel bir görüntü vermesi de amaçlanır.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış cephe mantolama sıcaklık oranlarının dengelenmesi amacıyla elektrik ve doğalgazdan tasarruf sağlamanıza yardımcı olabilir. Maliyetlendirme aşamasında bir çok faktör göz önünde bulundurulur. Dış Cephe Mantolama fiyatları hesaplaması yapılırken m2 üzerinden yapılacak olan alan ve kullanılacak olan malzeme hesaplanır.

Firma seçimleri ve malzeme seçimleri fiyatlandırmada etkilidir. Nitelikli hizmet ve profesyonel bir çalışma sayesinde binanızın enerji verimliliği yükseltilir ve giderleriniz azaltılır.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare