Yeni Atılım Boya Antalya

ASMA TAVAN UYGULAMALARI

Asma tavan adı verilen bir tavan modeli, elektrik kurulumları için bir montaj boşluğu oluşturur. Aynı zamanda estetik bir görünüm sağlarken ısı ve ses yalıtımına da destek olur. Yapı içindeki istenmeyen görüntüleri gizlemek için tercih edilen bir tavan modelidir. Tesisat boruları, kablolar, duvarlar ve zemin gibi kötü görüntüleri örterek saklar.

Hastaneler, binalar, oteller, ofisler, kamu hizmet binaları gibi birçok yapı asma tavan sistemlerine ihtiyacı duyar. Bu tavanlar güzel bir görünüm sağlar ve bakımı oldukça kolaydır. Genellikle ışıklı renkli tavan sistemleri veya dekoratif süsler tercih edilerek yapıya uyumlu bir tasarım elde edilmeye çalışılır. Asma tavan çeşitleri, uygulama alanlarına göre farklılık gösterebilir. Antalya Asma Tavan konusunda yetenekli ustalar sayesinde sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Antalya Asma Tavan Uygulaması , Antalya Asma tavan, Antalya asma tavan malzemeleri, Antalya taşyünü asma tavan, Antalya alçıpan asma tavan, asma tavan nasıl yapılır

Asma Tavan Niçin Yapılır?

Asma tavanlar, sitelerde, hastanelerde, çeşitli ofislerde, iş merkezlerinde, hanlarda, endüstriyel sanayi fabrikalarında, konferans merkezlerinde, kütüphanelerde, AVM’lerde, spor salonları gibi yapılar gibi birçok farklı yerde kullanılır. Bu tavanlar, ısı ve ses izolasyonu sağlamanın yanı sıra dekoratif ve hoş bir görünüm amacıyla da kullanılır.

Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Asma tavan, tavanlara alçıpan yardımıyla yapılan bir uygulama türüdür. Bu uygulama, tercihe göre led ışıklı veya ışıksız bir dekorasyonla da iyi bir görünüm sağlar. Asma tavanlar genelde ev salonları için tercih edilir. Bununla birlikte ofislerde kullanılan bir tavan kaplama çeşididir.

Asma tavanlar, dekorasyon açısından güçlü yapılar arasında yer alır ve büyük evler ya da salonlar için tercih edilmesi daha makuldür. Günümüzde ise daha çok led ışıklı ya da spot ışıklı olarak kullanılmaktadır. Gergi tavanla birlikte kullanıldığında mükemmel bir atmosfer havası oluşur. Antalya Asma Tavan alçıpan konusunda işin ehli ustalarımız evinizin atmosferini değiştirir.

Tabii ki asma tavan tercihinizi yapmadan önce doğru şekilde kullanmak ve evin dekorasyonuna uygun olması açısından özelliklerini bilmelisiniz.

Asma Tavan Yapılışında Önemli Adımlar

Asma tavanlar, görüntü olarak oldukça şık olmalarına rağmen, her usta tarafından yapılamayacak kadar zordur ve özel bir çalışma gerektirir. Asma tavan yapımı için uygulama yapacak usta, sadece pratik değil, aynı zamanda dekorasyon konusunda da işinin ehli olmalıdır. Bu nedenle, asma tavanın profesyonel kişiler tarafından kaliteli bir ekip olarak yapılması gerekmektedir.


Ülkemizde asma tavan yapımında doğru olan alçıpanı tercih ederken, hem beceri hem de uzun süreç isteyen asma tavan fiyatları modellerine ve ustaların çalışma süresine göre değişkenlik göstermektedir. Asma tavan modelleri de uygulamanın yapılacak olan odanın boyutlarına ve şekline göre çok farklı yapılabilmektedir. Antalya Asma Tavan ekibi sizlere en iyi ustaları ile her zaman hizmete hazırdır.

Asma tavan yapımı için ilk önce doğru tasarlanmış bir asma tavan düzenlemesi gereklidir. Tabii ki bu düzenlemenin doğru tasarlanması için odanın ölçüleri doğru bir şekilde alınmalıdır. Eğer ölçü doğru alınmışsa, ızgaranın montajı daha kolay olacaktır. Asma tavan ızgarası monte işlemi tamamlandıktan sonra, gizlenmesi gereken aksesuarlar saklanır. Örneğin led veya spot parçalarının yerleştirilmesi. Son olarak, monte edilmiş olan ızgaranın üzerine hazırlanmış olan alçıpanlar yerleştirilerek kapatılır. Ancak unutulmamalıdır ki, asma tavanın yapımı, kullanılacak özelliklere göre değişkenlik gösterebilir.

Asma Tavanların Tercih Edilmesi

Asma tavan uygulaması yapmadan önce öncelikle ev veya ofisin ihtiyaçları belirlenmelidir. Örnek olarak, görünen tesisat veya elektrik borularını kapatmak için asma tavan tercih harika bir tercih olur. Alçıpan kullanarak borular kapatılır ve tavanlara daha estetik ve hoş bir görünüm kazandırılır.

Ayrıca Asma tavanların işlevleri sadece bu kadarla sınırlı değildir. Bunlarla beraber ısı yalıtımı ve izolasyon için de çokça tercih edilirler. Eğer evinizde ısınma sorunu varsa, tavanlardan ısı kaybı yaşanabilir ve bu durumda alçıpan kullanarak yapılan asma tavanlar evinizin daha iyi ısınmasına yardımcı olabilir. Antalya Asma Tavan konusunda yetenekli ustalarla odalarınızın görünümünü tamamen değiştiriyoruz.

Ayrıca dekorasyon sırasında ışıklandırma talebi varsa asma tavan tercih edilebilir ve renkli led ışıklar ya da spot ışıklar kullanılabilir. Böylelikle evdeki eşyalar daha iyi aydınlanır eviniz daha ferah ve geniş görünecektir. Bu nedenle iç mimarlar tarafından hem görüntü hem de eve katkısı yüzünden asma tavan çok tercih edilmektedir.

Asma Tavan Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Asma tavanın ışıklandırma amacıyla yapılması ve spot ya da led ışık kullanılması durumunda, elektrik ve alçıpan işlerinin koordineli bir şekilde yürütülmesi oldukça önemlidir. Ayrıca, süreç sonunda boya badana işlemi gerekeceğinden, evin tamamını boyatmayı düşünebilirsiniz. Bu durum ilerleyen süreci aynı zamana denk getirmek istediğiniz sonuca daha kolay ulaşmanızı sağlar. İşlemlerinizin hızlı ilerlemesine yardımcı olur.

Asma tavan yapılırken, tavanın kalınlığı en az 4-5 cm, en fazla ise 7-8 cm olmalıdır. Ayrıca, alçıpan levhanın vidalanması önemli bir noktadır ve vidalar arasında en fazla 30 cm boşluk olmasına dikkat etmelisiniz. Antalya Asma Tavan alanında yetenekli bir ekiple sizlere en iyi

 

Asma Tavan Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Dekorasyonunuzun istediğiniz gibi olması için, asma tavan yapımına başlamadan önce hangi asma tavan çeşidini seçtiğinizi bilmelisiniz. Doğru seçim burada oldukça önemlidir. Evinizin genel yapısı seçim için dikkat etmeniz gereken bir unsurdur. Klasik bir tarz istiyorsanız, spot ışıklarla döşenmiş alçıpan asma tavanları tercih edebilir evinizi daha aydınlık ve ferah bir havaya sokabilirsiniz. Hatta asma tavanların kenarlarını belirginleştirerek klasik ev dekorasyonunuza katkıda bulunabilirsiniz.

Klasik tarzın dışına çıkmak istiyorsanız modern ve renkli bir ev için ince asma tavanlar ve yoğun ışıklandırma tercih edebilirsiniz. Hatta eşyalarınızın görünümünün önüne geçmemesi için büyük yerine küçük asma tavanlar yapılmasını tercih edebilirsiniz.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare