Yeni Atılım Boya Antalya

İZOLASYON UYGULAMASI

Yapılarda ısı kaybının korunması ya da yüksek ısının hissedilmemesi için binalarda uygulanan izolasyon özel bir inşaat tekniğidir. Hem enerji verimini arttırmak hem de dış cephelerde yapıya sızan suyun önünü kesmek ve yapıyı daha sağlıklı bir hale getirmek amaçlanır. İzolasyon sayesinde yapılarda yaşanan yangın, ses, tesisat ve su sorunları sorun olması engellenir.

Yapılarda çatılar ve balkonlarda uygulanan yalıtım sayesinde su kaçaklarının önüne geçilmek amaçlanır. Yapılarda su sızmaları gibi durumlarda rutubet, nemlenme ve benzeri rahatsız edici durumlar yaşanmaktadır. Yalıtım sayesinde yapılarda bu durum tamamen ortadan kaldırılmak amaçlanır. Antalya İzolasyon sayesinde yapılarınızın ömrü daha da uzar.

Antalya yalıtım, Antalya izolasyon firması, Antalya izolasyon, Antalya çatı izolasyon, Antalya izolasyon malzemesi, Antalya çatı izolasyon malzemeleri, izolasyon nedir,

Bu tarz genel sorunlar inşaatlarda kullanılan malzemelerin yanlış uygulanması ya da eksik bir şekilde tamamlanmasından kaynaklanır. Bu yüzden sonraki zamanlarda ekstra masraflar oluşur. Tam olarak doğru yapılmayan işlemler nedeniyle yeniden izole edilmesi gereken yapılar günümüzde oldukça fazladır. Antalya İzolasyon Firmaları arasında en deneyimli ustalara sahip olmakla beraber sizlere en iyi Antalya İzolasyon Hizmetini vermekten mutluluk duyuyoruz.

Peki yapılarımızı izole etmezsek herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız?

İzolasyon Çeşitleri

 1. Su yalıtımı
 2. Isı yalıtımı
 3. Ses yalıtımı
 4. Yangın yalıtımı
 5. Tesisat yalıtımı

Isı İzolasyon Nedir?

İzolasyonda ısı faktörü önemlidir. Yapının delinmiş ve harap olmuş kısımları, yalıtımsız alanlar, pencere ve kapılar ısının en fazla yöneldiği noktalardır. Isı geçiş noktaları olan bu bölgeler ısının yapı içine rahatça girebildiği alanlardır. Isı yalıtımı sayesinde ısı tutulması amaçlanır. Bu işlem sıcak ortamda hapsolmasını sağlamak üzere yapılan izolasyon tekniğidir. Taş kaplama yöntemleri ya da farklı dış kaplama teknikleri ile ısı yalıtımı sağlanabilir. Isı yalıtımı binaların enerji dengesini düzenler ve yüzde 50 oranında ısı tutuşu sağlar. Yapılarınızda enerjinin maksimum seviyede sıcak koruması için tecrit tekniği olarak da bilinen ısı izolasyonu uygulanır. Antalya İzolasyon Firması olarak yapınıza uygulayacağımız ısı izolasyon tekniği ile yüksek sıcaklardan korunabilir ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Ses İzolasyonu Nedir?

Ses izolasyon dışarıdan gelen seslerin iç mekana ulaşmasına engel olmak üzere yapılan yalıtım işlemidir. İnsanlar ses yalıtımı ile ısı yalıtımını birlikte ya da aynı şey olarak düşünürler. Ses yalıtımı bazı binalarda ya da ortamlarda zorunlu olarak uygulanmaktadır. Örneğin; asansörlerde sesli çalışan makinelerin çalışma alanlarında ses yalıtım özelliğine sahip özel malzemeler kullanılır. Ayrıca insanları rahatsız edecek olan sesin yaşam kalitesini düşürmesine izin verilmez.

Su İzolasyonu Nasıl Uygulanır?

Su izolasyonu da diğer yalıtımlar kadar önemli ve etkili bir dış etken engelleme işlemidir. Bu uygulamalar içinde yapılması en gerekli olanıdır. Binanın yağmur, kar, atık suyu gibi suların herhangi bir şekilde ulaşmasına engel olması amaçlanır. Bina temelini yer altı sularının parçalama ya da çürümesine engel olmak, basınçtan korumak, nem ve küf oluşumunu önlemek gerekir. Bununla beraber binanın taşıyıcı kolonlarına hiçbir şekilde ulaşmaması için su izolasyonu yalıtımı gereklidir. Binanın daha sağlıklı olması ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde ayakta kalması için önemlidir. Konforunuzu ve rahatınızı kaçıracak bir durumun önüne geçmeniz için su yalıtımında işin ustası olan Antalya İzolasyon ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

İzolasyon Yapılmasının Amacı Nedir?

İnşaatınızın uzun ömürlü olması yalıtımların desteği ile sağlanabilir. İzolasyonlar ev ya da işyerlerinizde nemli ya da rutubetli ortamların oluşmasına müsaade etmez. Bu durum hayat kalitenizi direkt olarak etkiler ve daha konforlu bir yaşam kalitesine kavuşursunuz. Yalıtım malzemelerinin doğru yöntemlerle uygulanması borulardan sızacak olan sıvılar yüzünden oluşacak kötü kokuları ve görüntüleri engeller. Antalya İzolasyon sayesinde binalarınızda sağlıklı bir hayata kavuşursunuz.

Rutubet ve nemin bulunduğu bir ortamda uzun süre kalırsanız nefes yolu ile ilgili hastalıkların oluşmasına ortam hazır ve sağlığınızdan olursunuz. Romatizmal hastalıkların oluşumunda rutubetin etkisi büyüktür. İzole işlemleri iyi yapılmış olan binalarda rahat bir hayat sürebilirsiniz.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare