Yeni Atılım Boya Antalya

İÇ VE DIŞ CEHPE BOYA

Bir çok boya çeşidi olduğu gibi su bazlı boyalar, ev kullanımında en sık tercih edilen boya türlerindendir. Bu tür boyalar dolgu, pigment ve çeşitli katkı maddelerinin karışımından oluşur. Boyanın özelliklerine bağlı olarak, boyanın bileşenlerindeki bu maddelerin türleri ve oranları değişebilir.

Boyalar, kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilir. Bunların içinde sanayi tipi, marin tipi, ahşap boyası, metal boyası gibi farklı çeşitler mevcuttur. Binalarda kullanılan boyalar ise iç ve dış cephe boyaları olmak üzere ikiye ayrılır. Sizler için birçok marka, renk ve çeşit arasından en iyi kaliteyi ve estetik görüntüyü sağlayacak boyayı seçmek için yardımcı olabiliriz. Bu amaçla, hangi iç cephe boyası veya dış cephe boyasının en iyi olduğunu araştırmanıza gerek kalmadan profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Seçeceğiniz boyanın türü, kullanım amacı ve fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bir boyadan genellikle iyi bir örtücülük ve uzun süreli performans beklenir. Ayrıca boyanın estetik görünümü ve uzun süreli dayanıklılık göstermesi maliyet açısından önemli faktörler arasındadır. Antalya iç ve dış cephe boyama konusunda tecrübeli ustalarımızla sizlere en iyi hizmeti vermek için hazırız.

Antalya otel boyama, Antalya bina boyama, Antalya iç cephe boyama, Antalya dış cephe boyama, Antalya kahverengi iç cephe boyaları, Antalya ev için dış cephe boyaları

İç Cephe Boya Seçimi

Boya üreticileri, ürettikleri boyaları farklı kullanım alanlarına göre ayırırlar. Bu boyalar iç cephe, dış cephe, ahşap, metal gibi kategorilerden oluşmaktadır. Bunun sınıflandırmanın sebebi boyanın içeriği ve özelliklerindeki değişikliklerdir. Bu sayede hangisinin nerede kullanılacağı belirlenir ve fiyatları da bu farklılıklara göre değişir. Boya seçiminde iç cephe boyaları genellikle renk ve parlaklık seçeneklerine göre düşünülür. Boyalar parlak ya da yarı parlak veya mat olabilir. Kullanım oranı yüksek olan odalar ve kolay kirlenen alanlar için özellikli bir boya tercih edilebilir. Örneğin, kolay silinebilen ya da kir tutmayan bir boya kullanım ömrünü uzatır. Çocuk odaları gibi alanlarda, sıfır VOC içeren boyalar kullanılabilirsiniz bu sayede silinebilir bir boya tercih etmiş olursunuz ve boyanın kullanım ömrü uzatırsınız. Antalya iç cephe boyama konusunda sizlere işinin ehli ustalarımızla destek vermeye hazırız.

İç Cephe Boya Nasıl Hazırlanır?

Evinizi profesyonel destek almadan kendiniz de boyayabilirsiniz, ancak bu işlemi yaparken bazı adımlara kesinlikle uymalısınız. Yüzeyi iyi bir şekilde hazırlamak, uzun ömürlü bir kullanım için çok önemlidir. Eski boyalar zımparalanmalı, çatlak ya da delikler tamir edilmeli ve yüzey tozdan arındırılmalıdır. Ardından, uygun bir astar uygulaması yapmalısınız ve astar kuruduktan sonra boya uygulamasına geçmelisiniz.

Boyayı kullanmadan önce, ambalaj üzerindeki talimatları okumak ve bu doğrultuda işlem yapmalısınız. Su bazlı boyalar su ile inceltilmeye gerek duymazlar, ancak ambalajdaki talimatlar okunarak doğru kullanım sağlanmalıdır. Aksi takdirde yanlış oranda eklemeler yüzünden boyanız istediğiniz kaliteyi vermez. Su ile inceltme yapılırsa boya örtücülüğünü kaybedebilir ve viskozitesi azalacağından akma problemleri oluşur. Antalya iç cephe boyama konusunda sizlere en iyi boya renkleri seçimi ve uzun yıllar evinizi renklendirecek boyaların teminatı konusunda sizlere destek olabiliriz.

İç Cephe Boyalar Ne Zaman Kurur?

Su bazlı boyalar solvent bazlı boyalara oranla daha az zararlı kimyasallar içerir. Kolay kullanımı ve geniş renk seçenekleri gibi avantajlarla birlikte kısa bir kuruma süresine de sahiptirler. Su bazlı boyalar, uygulama ortamının sıcaklık derecesine, mevsimine ve evin havalandırma durumuna bağlı olarak, ikinci katın uygulanabileceği hale birkaç saat içinde gelirler. Ancak bir boyanın tamamen kuruması ve son şeklini kazanması bir haftaya kadar sürebilir. Evde kullandığınız boyalar bir gün içinde kuruyabilir ve kullanıma hazır hale gelebilir. Ancak boyanın nihai özelliklerini yani en iyi halini elde etmek için yaklaşık 7 gün beklemek ve boyanın bu süre zarfında boyanın korunması gerektiği bilmelisiniz.

Dış Cephe Boya Seçimi

Dış cephe boyalarında, estetik görüntüsü bir yana dış ortam şartlarına dayanıklılığı gibi özellikleri de farklılık gösterir. Dış mekanlarda kullanılan boyaların renk solmasına karşı dayanıklı olması önemlidir. Bu boyaların kir tutmaması ve yağmur suyundan etkilenmemesi gibi özelliklere de sahip olabilir. Villaların ve müstakil evlerin iç cepheleri kadar dış cephe boyaları seçimi oldukça önemlidir. Dış cephe boya seçiminde evinizin ilk izlenimi olacağını düşünmeli bu şekilde seçim yapmalısınız.

 İnsanlar her zaman giyim ve dış görünüşleriyle ilgili yargılar yaparlar. Binaların dış cephe boyalarına bakarak fikir edinmek mümkündür. Sizin de tercihinizle dış cephe boyası rengi seçiminiz, binanızın ilgi odağı olmasına yardımcı olabilir ve bu da dairenizin değer kazanmasına katkıda bulunabiliriz. Dış cephe boyası, binanızın uzun yıllar boyunca aynı renkte kalmasını sağlayacak bir yatırımdır. Bu nedenle, kullanacağınız renklere karar vermeden önce kalitesine ve rengine özen göstermeniz gerekir. Çünkü doğru rengi seçmek, binanızın dış görünümünü güçlendirebilir ve yıllarca süren keyifli bir yaşam sunabilir. Antalya Dış Cephe Boya konusunda güvenliği önemseyen tecrübeli ustalarla sizlere yardımcı olabiliriz.

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Dış cephe boyama işlemi büyük dikkat isteyen ve yüksek risk taşıyan ve zorlu bir iştir. Bu işlem sırasında boyanacak binaların yüksek olması veya hayati risk taşıyan yerlerde olması gibi durumlarla gerekli tüm iş güvenliği önlemleri alınması zorunludur. İş güvenliği önlemleri arasında, çevresinin filelerle kapatılması ve tamamının iskelelerle kaplanması gibi tedbirler alınarak, olası iş kazalarında ustaların zarar görme riski minimuma indirilmelidir.

Otel Boyama müşterilerin konaklama deneyimini etkileyen önemli bir faktördür. Bu sayede müşterilerinize hijyenik bir ortam sağladığınızı gösterirsiniz. Otel boyama işlemi otel sahipleri için düzenli bir bakım ve yenileme durumudur.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare